Co zrobiłby Sławomir Koper, gdyby nie było Drugiej Rzeczpospolitej?

Written by Anna M. Damasiewicz

8 lutego 2016

Właściwie można byłoby zapytać, co zrobiłby Sławomir Koper, gdyby nie było Drugiej Rzeczpospolitej? Czy trzeba byłoby ją wymyślić? Na szczęście dla autora i Bellony, ta w sumie nieodległa epoka jednak się Polsce przydarzyła i w dodatku okazała się złotonośnym pokładem. Trwała wprawdzie niedługo (choć to pojęcie względne, 20 lat to może być szmat czasu), obfitowała jednak w taką masę niewyobrażalnych wydarzeń i nadzwyczajnych indywiduów, że z pewnością dostarczy materiału do niejednej jeszcze książki. Także Sławomira Kopra. Ciekawe, czy Rzeczpospolite o kolejnych numerach będą w przyszłości równie inspirujące.

Powiązane artykuły

OD-słowność

OD-słowność

Ponad dwa tysiące. Dużo czy mało? Cóż, to zależy. Ale jeśli dodam, że ponad dwa tysiące projektów okładek, to chyba zmienia postać rzeczy. Gdyby te książki ustawić, jedna obok drugiej, na półkach, to naprawdę zajęłyby niemało miejsca.

Trendy w projektowaniu okładek 2019

Trendy w projektowaniu okładek 2019

Podobnie jak w innych dziedzinach sztuki, także w projektowaniu okładek książkowych można wyróżnić pewne tendencje, które obowiązują przez jakiś czas, z reguły rok-dwa, by później ustąpić miejsca czemuś zupełnie nowemu. A prawdę mówiąc – może nie całkiem nowemu, bo wiadomo powszechnie, że wszystko już było.